To musisz wiedzieć o mleku modyfikowanym

W trosce o dzieci

Mleko modyfikowane to produkt, który został stworzony z myślą o wszelkich potrzebach żywieniowych niemowląt, jak i małych dzieci. Chodzi o te dzieciątka, które z przeróżnych względów nie mogą być karmione piersią. Wielu rodziców zastanawia się jak wybrać najlepsze spośród modyfikowanych mlek dla swojego dziecka. Co można poradzić? Na pewno wybór właściwego mleka modyfikowanego jest nie lada wyzwaniem. Na rynku mamy dostępne przeróżne produkty, które odpowiadają specyficznym potrzebom dzieci. Na pewno zauważyliśmy, że mleka modyfikowane są oznaczone numerami. Jak się odnaleźć w gąszczy wszelkich informacji? Jak podjąć słuszną decyzję?

Najtrudniejszy pierwszy krok

Pomimo że karmienie piersią jest zdecydowanie optymalne dla dzieci, to bywają takie sytuacje, w których po prostu mama nie może dziecku podawać swojego pokarmu. Gdy należymy do tych mam, które nie mogą karmić piersią, to na pewno warto porozmawiać o wyborze konkretnego mleka modyfikowanego z lekarzem, czy też z osobą, jaką jest doradca laktacyjny. Zanim się udamy na wizytę, to przygotujmy się odpowiednio do niej. Zastanówmy się, jakie konkretnie potrzeby ma nasze dziecko.

Najważniejsze jest to, ile miesięcy ma nasze dziecko. Noworodek, niemowlę oraz starsze dziecko potrzebuje produktu, który jest dopasowany do jego wieku. Musimy także wiedzieć, czy maluch boryka się z trawiennymi dolegliwościami jak zaparcia, kolki lub też ulewania. Nie bez znaczenia są kwestie alergii. Zastanówmy się, czy w naszej rodzinie występuje alergia? Będzie to już dla nas pewna wskazówka.

Mając już informacje podstawowe rozwoju oraz samopoczuciu naszego dziecka wybór modyfikowanego mleka nie będzie już wcale taki trudny. Wspólnie z lekarzem pediatrą dobierzemy najlepszy posiłek mleczny dla naszego maluszka. Gdy postanowimy zrezygnować z naturalnego karmienia, przemyślmy dokładnie konsekwencje swojej decyzji. Musimy mieć świadomość, że powrót do karmienia piersią może powodować pewne trudności.