Przewóz gości na weselu

bus na wesele

Mając zaplanowane wesele od A do Z myślimy, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik marynarki pana młodego. Czy jednak tak jest naprawdę ? Wiele Par Młodych zapomina o bardzo ważnej kwestii jaką jest zapewnienie przewozu gości weselnych. Często zdarza się, że podróżni przybywają do nas z drugie krańca polski, a nawet świata. Nie każdy wujek czy ciotka mają swój samochód czy możliwość dotarcia do kościoła i salę weselną. Nie zmuszajmy też gości do zachowania wstrzemięźliwości jeśli serwować będziemy alkohol. Sytuacja może być całkiem odmienna mając wesele bez alkoholu.

Kiedy szukać firmy do przewozu osób ?

Z doświadczenia i rozmów z wieloma Parami Młodymi, sądzę że nie ma co zamawiać busa, autokaru na rok przed datą naszego ślubu. Odpowiednim momentem na podjęcie szukania firmy transportowej będzie 2-3 miesięczny okres wyprzedzający ślub. W tym czasie będziemy wiedzieć kto przybędzie na ślub i możemy jeszcze wypytać na tym etapie, którzy z gości będą zainteresowani dojazdem wynajętym autokarem czy busem. Podczas zapraszania gości stawiajmy sprawę jasno i zaproponujmy od siebie możliwość takiego rozwiązania. Duża część gości nie chcąc sprawiać dodatkowych kłopotów, nie mówić o chęci skorzystania z przejazdu zapewnionym gościom weselnym.

Wynajem autokaru czy busa ?

Wszystko zależne jest od ilości gości i chętnych do przejazdu. Najmniejszy bus zabrać może 8 osób, a największe nawet 20 i więcej. Wynajęcie busa będzie tańsze niż wynajem autokarów choć nie zawsze musi to być takie oczywiste. Jeżeli duża ilość osób będzie przewożona z jednego miejsca na drugie taniej wyjdzie wynajęcie autokaru niż dwóch busów. Z drugiej strony przejazdy busem z sali weselnej do domów czy hotelu można elastyczniej rozłożyć w czasie dostosowując się do gości. Nie każdy z nich będzie bawił się do samego rana.

Podpiszmy umowę na wynajem autokaru, busa

Lepiej być przezornym i zabezpieczyć się przed nierzetelnymi firmami, które mogą zmienić cenę usługi przewozowej. Umowa powinna być spisana w prosty i zrozumiały sposób określający obowiązki, zakres cenowy i trasę przejazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *